Temmuz 23, 2011

kendime notlar

Sevgili Ecemciğim;
Şu hayatta tekrar tekrar yaptığın hataların sebeplerini keşfetmişken yazalım ve aynı şeyleri tekrarlamayalım.
1.) Boş kalma; sen en boş kaldığın anlar için bile birşeylerle soft da olsa uğraşmalısın; aksi halde boşluğa düşüyorsun.
2.) Başkalarını dinlemekle başkalarına göre yaşamak aynı şey değil; fikir al, sohbet et ama insanların düşünceleriyle kendini yargılama.
3.) Bir ağaç gibi tek ve hür bir orman gibi kardeşçesine; ne uyum sağlamak için kendinden vazgeç ne de başına buyrukluğun için sevdiklerinden.
4.) Yarını da bugünü de ihmal etme; Gelişime açık ol olmasına ama var olan halin de çok güzel bunu ihmal etme. Bugünün keyfi yarını düşünmekten önemli olsun hayatında.
5.) Herşey olcağına varıyor yanına sağlık sorunları kalıyor; artık öyle mi olcak böyle mi olcak, bu böyle mi düşündü ama o öyle değildileri bir kenara at ve yürü.
6.) Sevdiğin işlerde çalış, para kazanmanın tadını çıkar ama hayat amacını burada arama. sevdiğin işlerle uğraş para sana gelsin. Sevdiğin bi T-Shirt'inle keyifli işe gitmeyi de hatırla pahalı elbiselerle kasınç iş ortamına gitmeyi de...
7.) Aşk'ı anlarda ara; birliktelikle aşkın, birinin elini tutmakla ruhunu hapsetmek arasındaki farkı anla; mutlu anların tadını çıkar, aşk büyü gibi... Oturaklı ilişki için daha vaktin var, heryerini mantık sarmışken hayatının aşkı akışına bırak..

Kendi kendimin psikoloğu olma çabaları vol-1 ya da şizofreni başlangıcı; ne şekilde açıklanırsa açıklansın bu notlara devam :D